3-9 Taksit seçeneklerinde Axess ve Axess Free Kartlarına +3 taksit fırsatını kaçırmayın!

Switch

Switch modelleri 138 TL'den başlayan fiyat, hızlı teslimat ve cazip ödeme koşullarıyla güvenli alışverişin adresi Sinerji Bilgisayar'da

Ağ Ürünleri kategorisinde 161 adet Switch, fiyatları ve teknik özellikleri ile listeleniyor

Temizle
Fiyat
-
Marka
Teslimat
Veri Transfer Hızı
POE Desteği
SFP Port
Kullanım Tipi
  • Veri Transfer Hızı : 10/100/1000 (Gigabit)
  • POE Desteği : Yok
  • SFP Port : Yok
  • Kullanım Tipi : Rack/Masaüstü
851 902
6 %
İNDİRİM
  • Port Sayısı : 8 Port
  • Veri Transfer Hızı : 10/100/1000 (Gigabit)
  • POE Desteği : Yok
  • SFP Port : Yok
207 227
10 %
İNDİRİM

SWITCH SEÇENEKLERİ İLE KULLANICILARIN DİĞER CİHAZLARLA BAĞLANTI KURMASI

İki bilgisayar arasında bağlantı kurmak için tercih edilen ağ cihazlarından birisi olan Türkçe karşılığı ağ anahtarı şeklindedir. Ağ kartında bir kablonun takılmasıyla gerçekleştirilen switch birleştirme işleminde birden fazla bilgisayarla dilediğiniz işlemi yapma şansına sahip olursunuz. Network ürünleri kullanılan sistemler başta olmak üzere holdingler, ofisler, data centerlar, internet kafeler gibi alanlarda kullanılan Switch’ler iki bilgisayarın birbiriyle iletişim kurmasına olanak sağlar. İkiden fazla sayıdaki bilgisayarların da sorunsuz bir şekilde bağlantı kurmalarına olanak tanıyan sistemler, dosya üstünde işlem yapılabilmesine imkan verir. 

Switch’ler Her Cihaz için Farklı Veri Yolu Kullanılır

Switch anahtarlama yönteminde verilerin tüm kanallarında farklı bir yoldan aktarılması sağlanır. Switch portuna hangi cihaz takıldıysa aktarım bu cihaza göre yapılır. 4’lü, 16'lı 24’lü, 32’li ve 48'li gibi farklı port seçeneklerine sahip olan Switch’ler model bakımından da ayrışabilir. Bilgisayarların haberleşmesine yardımcı olana donanımları olarak tanımlanan Switch’ler cihazlar arasındaki iletişimin gerçekleşmesine olanak tanır. Yazıcıları, ağ donanımları, bilgisayar gibi cihazlar switch bağlantılarına örnek olarak verilebilir. Anahtarlama olarak adlandırılan sistem üzerinde bulunan portlar sayesinde cihazlara bağlantının gerçekleşmesini sağlanır. Bant genişliğini farklı portlar için aynı şekilde kullanan Switch’ler haberleşmenin Mac adresi üzerinden yapılmasına olanak sağlar. Mac adresi ile haberleşmenin sağlandığı Switch’lerde hedefte bulunan bilgisayarın Mac adresinin kayıtlı olması durumunda kaynak bilgisayar tarafından hedef bilgisayara bağlantı gönderilmesi sağlanır. Switch’lerin görevi bu noktada sadece hedefteki bilgisayara iletilmesini sağlamaktır. 

IP Paketlerini Hedef Bilgisayara Yönlendiren Switch’ler

IP paketlerini hedef bilgisayara filtreleme ve iletme özelliğine sahip olan Switch’lerde Mac adresini ve IP adreslerinin Mac tablosuna kayıt edilmesi sağlanır. İşlemde sonuç olarak hedef bilgisayarın Mac adresini belirlenmesi mümkündür. Güç daha kablosunun takılması durumunda çalışmaya başlayan anahtarlarda birden fazla port vardır. Farklı bilgisayarlara gönderilen verilerin karışmaması için CSMA/mekanizmasına kullanan siviçler de bir alan oluşturur. Bu sayede hedef ile kaynak arasında karışıklık oluşması engellenir. Hedeften aldığı verilerin veirlen komutlara göre yerine getirilmesini sağlayan Switch’lerin kullanım alanları oldukça geniştir.