Router Ağ Genişletme

Router Ağ Genişletme modelleri 419 TL'den başlayan fiyat, hızlı teslimat ve cazip ödeme koşullarıyla güvenli alışverişin adresi Sinerji Bilgisayar'da

Ağ Ürünleri kategorisinde 80 adet Router Ağ Genişletme , fiyatları ve teknik özellikleri ile listeleniyor

Temizle
Fiyat
-
Marka
Teslimat
  • Kullanım Türü : Access Point - Router (Erişim Noktası)
  • 3G/4G Uyumu : Yok
  • Kablosuz Bağlantı Teknolojisi : 802.11ac
9.989
  • Kullanım Türü : Access Point - Router (Erişim Noktası)
  • Veri Transfer Hızı : 1750Mbps
  • 3G/4G Uyumu : Yok
  • Kablosuz Bağlantı Teknolojisi : 802.11ac
4.569
  • Kullanım Türü : Access Point - Router (Erişim Noktası)
  • Veri Transfer Hızı : 450Mbps
  • Kablosuz Bağlantı Teknolojisi : 802.11ax
7.969

ROUTER (AĞ GENİŞLETME) SİSTEMLERİNİN KULLANIMI

Genellikle internet bağlantısını alanını genişletmek için kullanılan router cihazı internet bağlantılarında işe yarayan seçenekler sunar. Wifi genişletme ve güçlendirme işlevini yerine getiren cihazlar, farklı ağları ya da cihazları birbirine bağlayan özel niteliklere saiptir. Ağ trafiğinin yönlendirilmesini sağlayan bu cihazlar Türkçede yönlendirici olarak isimlendirilir. İki bilgisayar veya iki ağ gibi iki farklı istasyon arasında verilerin iletilmesine olanak sağlayan router cihazları, verinin teslim edileceği yolun belirlenmesinde kullanılır. Rotayı belirleyen bu cihazlar, bağlantı kurulan ağlara veya cihazlara IP adresi atar. Bu adresler sayesinde cihazların tanınmasına yardımcı olan Router, ağ ve bilgisayar yollarını bularak paketlerin diğer ağa taşınmasına yardımcı olur.

İnternet Erişiminde Mesafe Farkları Ortadan Kalkıyor

Mesafe farkı olmadan iki veya daha fazla elemanın birbirine bağlanmasına yardımcı olan Router ile çok uzakta olan bir cihazla sanki yanınızdaymış gibi bağlanmanız mümkün hale gelir. Kablolu ve kablosuz seçenekleri bulunan Router cihazlarının yeni nesil uygulamalarında genellikle Wifi destekli kablosuz seçenekler kullanılır. Wi-fi kapsama alanını genişleten özel seçenekler de sunan Router, Wifi menzil genişletmenin yanı sıra sinyal kalitesinin arttırılmasına da yardımcı olur. Tek başına internet erişimini sağlamayan bu cihazlar bu noktada modemlerden ayrışırlar. İnternete erişimi sağlayan cihazlar modem olarak adlandırılır. Modem olmadan Routher’in tek başına bir işlevi yoktur. Routerin internete ulaşımının sağlanması için mutlaka modeme bağlanması gereklidir.

Wifi Genişletici Özel Cihazlar

İnternet kullanıcılarının WiFi erişmesi için modem ile olan mesafesini yakın tutması gerekiyor mu gibi soruların ortadan kaldırılmasını sağlayan wifi genişletici cihazlar, kapsama kalitesinin düşmesini engelleyerek uzakta da olsanız Wifi’ye rahat bir şekilde erişmenize olanak tanıyor. Basit bir köprü cihazı işlevi gören Wifi genişletme sistemlerinde kablolu ve kablosuz seçenekler kullanılır. Bu sayede çok daha geniş bir alan içerisinde Wifi’ye bağlantı kalitesi düşmeden ulaşabilirsiniz. Kullanıcı sayısının artırılmasına da yardımcı olan sistemlerde iç mekan ve dış mekanlar için özel seçenekler mevcuttur. Wifi genişletici cihazları tercih etmeden önce hangi mekan için kullanacağınıza karar vermeli ve seçiminizi buna göre yapmalısınız.