2-9 Taksit seçeneklerinde Axess ve Axess Free Kartlarına +3 taksit fırsatını kaçırmayın!

Güvenlik Yazılımı

Güvenlik Yazılımı modelleri 328 TL'den başlayan fiyat, hızlı teslimat ve cazip ödeme koşullarıyla güvenli alışverişin adresi Sinerji Bilgisayar'da

Yazılım kategorisinde 16 adet Güvenlik Yazılımı, fiyatları ve teknik özellikleri ile listeleniyor

Temizle
Fiyat
-
Marka
Teslimat
Lisans Süresi
Güvenlik Yazılımı Alternatif Markalar: Eset Güvenlik Yazılımı,

GÜVENLİK YAZILIMI İLE VİRÜS PROGRAMLARINI KULLANMA

Genellikle bilgisayarlarda kullanılan güvenlik yazılımları bilgisayarları iç ve dış tehditlere, virüs tehdidine karşı korur. Özelleştirilebilir virüs yazılımları genel olarak programlar, bellekler, dökümanlar, ön yükleme bölümü gibi alanların taranmasına yardımcı olur. Virüs programları birçok işleve sahiptir. Virüslerin tespit edilmesinde iki farklı yöntemin kullanıldığı yazılımlardan ilk seçenek kendi veri tabanlarındaki virüslerin bilgisayarda aranması prensibine dayanır. Bilgisayarların sorunsız bir şekilde çalışmasını sağlayan yazılımlar, program parçasının imzalarını arayan farklı seçeneklerden oluşr. Virüs tehdidine karşı geliştirilen bir diğer yöntem programların virüslere karşı kodlarının analiz edilmesini kapsar. 

Güncel Virüs Programlarının Bilgisayarları Koruması

Virüs imzası bulunan birçok program vardır. Bu programların belirlenmesi için gerekli olan güvenlik yazılımları sürekli olarak güncellenerek en etkili sonuçların alınmasını sağlar. Farklı virüs program koruma programları ile bilgisayarların virüs tehdidine karşı korunmasına yardımcı olan yazılımlar, yeni sürümleri ile her defasında daha gelişkin seçenekler sunar. Virüslerin etkili bir şekilde temizlenmesine ve cihazların korunmasına yardımcı olan virüs programlarının kurulması için antivirüs yazılımlarının tercih edilmesi gereklidir. Antivirüs programlarında için gerekli olan işletim sisteminin kurulması gereklidir. İşletim sistemlerinin yapısına göre 32 bit veya 64 bit kurulum dosyasını çalıştırıp kurumun devam ettirilmesi sağlanır. Antivirüs programlarının kurulumunda kurulumu yapan kişiden ek bilgiler istenebilir. Kurulumun tamamlanmasının ardından virüs programlarını taranarak virüslerin belirlenmesi sağlanır.

Virüslerin Bilgisayardan Temizlenmesi

Antivirüs programları, bilgisayarlarda bulunan virüslerin tespit edilmesiyle kalmaz, aynı zamanda tespit edilen virüslerin yok edilmesini sağlar. Gelişmiş seçenekler sunan yazılımlar, sisteme yakalanan virüslerin yok edilmesine yardımcı olarak bilgisayara zarar veren işlevlerin ortadan kaldırılmasına yardımcı olur. İçinde virüs bulunsan programlar verdiğiniz komutları algılamayabilir. Bilgisayarların algoritmasını bozan virüsler, aynı zamanda kişisel bilgilerinizin çalınma ihtimalini de beraberinde getirir. Bilgisayarınızdaki kişisel verilerin korunaksız hale gelmesine neden olan virüsler, birçok kişiyi maddi ve manevi olarak zarara uğratır. Gelişmiş antivirüs programları ile birkaç dakika içinde bilgisayarınızda bulunan virüsleri tespit edebilir ve derhal imha edebilirsiniz. Sürekli güncellenen yazılımlar sayesinde farklı virüs türlerine karşı kendini sürekli olarak geliştiren programları aylık veya yıllık gibi belirli dönemler için satın alabilirsiniz.