3-9 Taksit seçeneklerinde Axess ve Axess Free Kartlarına +3 taksit fırsatını kaçırmayın!

Server Yazılımı

Server Yazılımı modelleri 1.191 TL'den başlayan fiyat, hızlı teslimat ve cazip ödeme koşullarıyla güvenli alışverişin adresi Sinerji Bilgisayar'da

Yazılım kategorisinde 6 adet Server Yazılımı, fiyatları ve teknik özellikleri ile listeleniyor

Temizle
Marka
Teslimat

SERVER YAZILIMI VE EN ÇOK TERCİH EDİLEN MARKALAR

Bilgisayar birimlerine verilen isim olan serverlar, verilerin saklanması, düzenlenmesi ve sunulmasına yardımcı olan sistemlerdir. Kullanım alanlarına göre farklı isimlerle nitelendirilen sunucular aynı anda birçok isteğe yanıt verebilecek niteliktedir. Hızlı ve geniş bir depolama alanına sahip olan serverlar, depolama alanı bakımından masaüstü bilgisayarlara oranla daha geniş bir alana sahiptir. Genellikle iş yerlerinde kullanılan server çeşitler, kişisel kullanımlar için uygun değildir. Sektörde en çok kullanılan sunucu sistemleri arasında RedHat, Windows, Debian, Ubuntu ve CentOS bulunur. Windows Server dışında bulunan işletim sistemlerinin tamamı Linux temellidir. Windows tabanlı olarak hazırlanan servarlar sektörde daha fazla tercih ediliyor. 

İşletim Sisteminin Ardından Sunucu Yazılımı Yapmak

Sunucuya işletim sistemi kurulduktan sonra web server adı verilen sunucu yazılımının kurulması gereklidir. Genellikle açık kaynaklı kodlar ile hazırlanan yazılımlar arasında Apache, ISS ve Nginx bulunur. Verilerin erişime açık olarak barındırılduğu bilgisayar sistemi olan sunucular, insanların verilere online olarak erişmesini sağlar. Verileri insanların kullanımına sunan sistemler, fiziksel bir cihazı nitelendirmez. Cihazların sunucu olarak çalışabilmesi için yazılıma ihtiyaçları vardır. Özel olarak hazırlanan yazılımlar sunucu cihazlarının içeriği donatıları, kullanım amacına en uygun şekilde sunulmasına yardımcı olur. Her bir alan için farklı yazılımların yapıldığı sistemde özelleştirilen kaynak kodları amaca en uygun şekilde hizmet edilmesini sağlar. Veri akışını istikrarlı ve kesintisiz bir şekilde sağlamaya yardımcı olan sunucuların optimum performans ile çalışabilmesi için ek donanımlar ile güçlendirilmesi sağlanabilir.

Sunucu Sistemlerinde Kullanılan Ek Birimler

Sunucu sistemlerinde kullanılan ek birimler, serverlarda bulunan verilerin yedeklenmesinde kullanılan özel kablolar, makinelerin aşırı ısınmasını engelleyen soğutma araçları, verilerin sorunsuz ve hızlı bir şekilde aktarılabilmesi için aktarım araçları, enerji kesintilerine ve dalgalanmalarına karşı güç kaynağı yapısı gibi seçeneklerdir. Özellikle hassas verilerini saklamak ve gerektiğinde onlara ulaşmak isteyen şirketlerin tercihi olan servarlar, özel yazılımlar sayesinde ihtiyaca yönelik olarak hazırlanabilir. Gereksinimleri en iyi şekilde kaşrılayan sistemler, genellikle belirli bir kutu çerçevesinde ar edilir. Bu syede şirketler, aynı zamanda fiziki bir araca da sahip olmuş olur.