Network Malzemeleri

Network Malzemeleri modelleri uygun fiyat, hızlı teslimat ve cazip ödeme koşullarıyla güvenli alışverişin adresi Sinerji Bilgisayar'da

Ağ Ürünleri kategorisinde 11 adet Network Malzemei, fiyatları ve teknik özellikleri ile listeleniyor

Temizle
Fiyat
-
Marka
Teslimat

NETWORK MALZEMELERİ SEÇENEKLERİNİN KULLANIM ALANLARI

Geniş bir kullanım alanına sahip olan network malzemeleri, birden fazla bilgisayarın arasında bilgi paylaşımı yapmasına olanak tanır. Merkezi desek ve yönetim kolaylığı sağlayan sistemler, bilgisayarların birbirine bağlanması prensibi ile gerçekleştirilir. Çeşitli ağ zihazları ile birleştirilen sistemlere verilen genel isim network olarak ifade edilir. Ağ yapılarında kulllanılan network malzemelerinden başlıcaları;   NIC (Ağ Ara Birim Kartı), Göbek (Hub), Erişim Noktası (Access point), Anahtar (Switch),  Güvenlik Duvarı Cihazları (Firewall), Tekrarlayıcı (Repeater), Köprüleyici (Bridge), Modem ve Yönlendirici (Router) şeklindedir.

Network Malzemelerini Oluşturan Yapılar

Ağ yapılarını oluşturan elemanlar arasında yer alan göbekler, kendine ait olan bir güç kaynağı vasıtasıyla çalışan enbasit ağ cihazları arasındaki yerini alır. Kendisine gelen detayları bütün portlar gönderen bu sistemler, eş zamanlı olarak haberleşmek isteyen cihazlar arasındaki irtibatın sağlanması açısından gereklidir. Ağın güvenliğini artırmak veya merkezi bir nokta oluşturmak gibi işlevlere sahip olan cihazlar, sadece bit düzeyinde işlev görürler. Switch adı verilen anahtarlama sistemlerinde ise bilgisayarlar arasında veri karmaşası olmadan haberleşme sağlanır. Kedisine bağlı bilgisayarlara yol gösteren Switch’lergöbek cihazlarına oranla daha yüksek performans gösterir. Network malzemelerinin bileşenlerinden bir diğeri olan tekrarlayıcılar, elektriksel verlerin diğer segmenletlere ikili koda dönüştürülerek iletilmesine olanak tanır. Optik haberleşmeden telefon gibi cihazlara kadar birçok alanda kullanılan tekrarlayıcılar, son derece işlevseldir.

Network Ağlarında Kullanılan Diğer Bileşenler

Network ağlarında kullanılan bileşenler arasında yer alan köprüler, bağımsız ağların birbirine bağlanmasında kullanılır. İki taraf arasındaki veri alışverişinin incelenmesine olanak tanıyan sistemlerde veri adreslerinin örtüşmemesi durumunda verinin ağa geçmesi engellenir. Uzak ağlara erişmek ve mevcuttaki Wifi’nin etki alanını genişletmek amacıyla kullanılan Roter’ler ise bütün ağ bölümlerini birbirine bağlama özelliğine sahiptir. Otomatik veya manuel olarak biçimlendirilen yönlendiriciler, güvenliği arttırmak için benzersiz seçenekler sunar. Güvenlik duvarı sistemlerini de kapsayan network ağlarında özel ağlar arasında istenmeyen trafiğin önlenmesi sağlanır. Zararlı veya programları yavaşlatan uygulamaların bertaraf edilmesini sağlayan güvenlik duvarlarının yanı sıra kullanılan bir diğer bileşen ise erişim noktasıdır. Kablolu ağa kablosuz erişimin yapılmasına olanak tanıyan erişim noktası, aynı zamanda kablosuz ağın etkin olduğu mesafenin de arttırılmasına yardımcı olur.