Kablosuz Ağ Adaptörleri

Kablosuz Ağ Adaptörleri modelleri uygun fiyat, hızlı teslimat ve cazip ödeme koşullarıyla güvenli alışverişin adresi Sinerji Bilgisayar'da

Ağ Ürünleri kategorisinde 40 adet Kablosuz Ağ Adaptöri, fiyatları ve teknik özellikleri ile listeleniyor

Temizle
Fiyat
-
Marka
Teslimat
Kablosuz Bağlantı Hızı
Kablosuz Bağlantı Teknolojisi
Bağlantı Tipi

KABLOSUZ AĞ ADAPTÖRLERİ İLE İNTERNETE BAĞLANMA

İnternete bağlanmanın kaçınılmaz bir gereksinimi modemlerdir. Modemlere bağlanmanın da birden fazla yolu bulunur. Bunlardan en çok tercih edileni ethernet kablosu ile bağlanmak veya kablosuz bir şekilde bağlanmaktır. Bilgisayarların türüne veya özelliklerine göre değişkenlik gösterebilen bağlantı yöntemleri kapsamında bazı bilgisayarlarda hem ethernet hem de kablosuz ağ özelliklerini kullanılabilir. Bazılarında ise kendinizi bunlardan sadece birini kullanabileceğiniz bir durumda bulabilirsiniz. Bu durumlar ile ilgili problemler ise  genellikle sadece ethernet kablosu aracılığı ile internete bağlanabilen bilgisayarlarda ortaya çıkar. 

Ağ Sorununun Çözümlerinde Kablosuz Seçenekler

İnternete bağlanmak ile modemle ilişikili bir sorun ortaya çıktığında, eğer sadece ethernet kablou ile çalışan bir bilgisayar var ise ilk akla gelen çözüm yolu bir uzatmalı kablo alarak modemi bilgisayara bağlamak olabilir. Bu çözüm yolu her ne kadar basit olarak görünse de kablo fazlalığı, yeterince uzun kablo bulma zorluğu veya bilgisayarın yerini değiştirmekte yaşanacak zorluklar göze alındığında, en iyi çözüm yolu olmadığı ortaya çıkmaktadır. Bunun ile birlikte en iyi çözüm yolunun kablosuz ağ adaptörleri olduğunu söylersek yanılmış sayılmaz. Kablosuz ağ adaptörleri bilgisayarınıza USB girişi aracılığı ile bağlanabilen ve kablo sorunu tamamen ortadan kaldırmayı amaçlayan aletlerdir. 

Kablosuz Ağ Adaptörleri ile İnternete Uzaktan Bağlanmak Mümkün

Çoğunlukla bilgisayarlar için kullanılan kablosuz ağ adaptörleri, bazı televizyonların da internete kablosuz bir şekilde bağlanabilmelerine olanak sağlar. Kablosuz ağ adaptörü eğer bir televizyona bağlanmak amacı ile alınıyorsa, TV portuna uyumlu olup olmadığına dikkat etmek son derece önemlidir. Bilgisayarları kablosuz internete bağlamak amacı ile kullanılan adaptörlerin şekli ve boyutu değişebilmek ile birlikte, genel olarak bir USB bellek büyüklüğündedirler. Daha iyi sinyal alabilmek, hızlı bağlanmak gibi amaçlar ile bazı kablosuz ağ adaptörlerinde yukarıya doğru bir anten de bulunabilir. Bunlara ek olarak internet hızınız veya altyapınız ile örtüşen bir adaptör edinmek kullanacak olan kişinin yararına olacaktır. Bu konuda iki seçenek bulunduğundan sitemiz üzerinden ufak bir araştırma ile elde edilebilecek bilgileri kullanarak, uygun olan adaptörü bulmak mümkündür.