Intel 11. Nesil İşlemciler

11. Nesil Intel İşlemciler Karşımızda!

Son zamanlarda bilgisayar dünyasında özellikle işlemciler tarafında kıyasıya bir rekabet yaşanıyor. AMD’nin Ryzen işlemcilerle beraber atağa çıkmasından sonra Intel tarafından büyük bir atak bekleniyordu. Sinerji Bilgisayar olarak size sitemizde hem güncel AMD işlemcileri hem de Intel işlemcileri sunuyoruz. 

Yeni nesil intel işlemciler hangi yeniliklere sahip?

İşlemcilerin yeniliklerine bakmadan önce karşımıza alışkın olduğumuz gibi yine 4 farklı işlemci kategorisi sıralandırılmış şekilde çıkıyor. Bu işlemciler intel i3, i5, i7 ve i9 olarak seride yer alıyor. Intel yeni nesil işlemcileriyle birlikte donanım ve yazılımı bir arada tutarak performansı üst seviye taşımayı da hedefliyor. Sinerji Bilgisayar'ın hazır sistemlerinde tüm yeni intel işlemciler ile birlikte optimizde şekilde çalışacak en optimal bileşenleri seçiyoruz. 

Bu işlemcilerle beraber karşımıza hız aşırtma tarafında önemli yenilikler çıkıyor. Hız aşırtma yapmak isteyen kullanıcılar için hız aşırtma araçları ve özellikleri bu işlemciler içerisinde yer alıyor. 

Dahili grafik birimi tarafında da geliştirmeler yapan Intel, yeni nesil Intel Xe grafik mimarisi içeren Intel UHD grafikleriyle birlikte kullanıcılara %50 seviyelerinde daha iyi olacak şekilde grafik performansı sunabiliyor.

Serinin en güçlü işlemcisi ise i9 – 11900K oldu. Bu işlemci Intel Thermal Velocity Boost teknolojisiyle birlikte 5.3 GHz’e kadar çıkabiliyor. Yeni işlemcilerle birlikte döngü başına komutlarda da  %19 iyileştirme sunuluyor. Bu denli yüksek saat hızlarını sunabilen işlemcileri mutlaka iyi bir soğutma ile desteklemeyi unutmayın! 

Oyun dünyasında da oyunlar yavaş yavaş çoklu çekirdeğin daha önemli olduğu hale gelmeye başladı. Intel zaten tekli çekirdek olarak başarılı performans sunuyordu. Şimdi hedef çoklu çekirdeği geliştirmek. Bu işlemcilerde büyük bir çalışma olduğunu görebilmek mümkün. Özellikle 3A oyunlarda yüksek detaylarda akıcı bir oyun deneyimi için "Sinerji Lion" hazır sistemimizi tercih edebilirsiniz. 

Oyun performansını daha iyi hale getirmek amaçlı zaten bu işlemcilerle birlikte kullanılacak anakartlarda kullanıcılara DDR4 3200 MHz frekans hızı sunabiliyor. H570 ve B560 yonga setleriyle beraber de hız aşırtma da güzel işler yerine getirebiliyor. 

Yeni nesil teknolojiler her zaman Sinerji Bilgisayarda!

11.Nesil Intel işlemciler ile oluşturulmuş oyuncu bilgisayarımız stoklarımızda yer almaktadır. Sinerji Bilgisayar olarak müşterilerimize her zaman yeni teknolojileri sunma peşindeyiz. Aşağıda yer alan oyuncu bilgisayarını satın almak için bağlantıyı kullanabilirsiniz.