ASUS ROG Falchion Ace

ASUS ROG Falchion Ace

ASUS Republic of Gamers (ROG), e-spor oyunlarına yönelik geliştirdiği %65 boyutlu Falchion Ace klavyeyi duyurdu. %65’lik yapıya ok ve yön tuşlarını sığdırmayı başaran ASUS, özellikle E-Spor oyunlarını odak almış gibi görünüyor. Ultra düşük aktifleşme süresi sahip ROG NX mekanik anahtarlar ve ROG tarafından ayarlanan güç eğrileriyle tutarlı ve harika bir his veriyor. Shift, Space ve Backspace gibi görece büyük tuşlar için özel tasarlanan stabilizerileri ile sessiz ve pürüssüz basım hissiyatı vaat ediyor.

ROG PBT Keycaps

ROG PBT sayesinde sesi minimumda tutarak kullanım zevkini üst seviyeye çıkarmayı amaçlıyor. Klavyenin sol tarafındaki etkileşimli dokunmatik panelden ses düzeyi kolayca ayarlanabiliyor ve özel komutlar verilebiliyor. İki adet USB-C® bağlantı noktası sayesinde oyuncular iki bilgisayar arasında hızla geçiş yapabiliyor ve daha derli toplu bir oyun sistemi kurabiliyor. Falchion Ace kullanıcının tercihine göre üç farklı açıda kullanılabiliyor. Klavyenin yanında bir de koruyucu kılıf geliyor. Falchion Ace modeli siyah ve Moonlight White renk seçeneklerine sahip.

ASUS ROG NX switch

ASUS'un özel geliştirmiş olduğu bu anahtarlar özellikle düşük gecikme ve sessiz kullanımı hedeflemekte. Kendine has basım hissiyatı ile kullanıcıyı konfonrlu bir kullanım olanağı sağlıyor.

Dokunmatik yan panel

Klavyenin sol bölümünde bulunan bu panel ile çeşitli komutlar oynatmak mümkün. Ses seviyesi ayarlama, kişileştirilebilri macro ve çeşitlu tuş kombinasyonları atamak mümkün.

Kompakt %65 tasarım

Kullanımdan ödün vermezken, masanızda minimum yer kaplayarak kullanıcı dostu bir oryantasyon imkanı sunuyor. Özellikle E-Spor oyuncularının düşük hassasiyetli mouse kullanımlarından kaynaklı geniş mousepad alanlarına ihtiyaç duyduklarını biliyoruz. Bunun farkında olan ASUS klavyeyi olabilecek en ufak ve en kullanışlı şekilde tasarlamaya özen göstermiş gibi görünüyor.

Bağlantı Seçenekleri Kablolu USB 2.0 Type-C®
Klavye anahtarı ROG NX RGB: Kırmızı, Kahverengi, Mavi
Dizilim %65, 68 (ABD) tuş/ 69(Birleşik Krallık) tuş
Sorgu oranı 1000Hz
Kablo 1,8 m örgülü fiber, Type-A - Type-C
Paket içeriği

1 x ROG Falchion klavye

1 x Klavye kılıfı

1 x Çıkarılabilir örgülü kablo

2 x ROG logo çıkartması

1 x Garanti kitapçığı

1x Hızlı Başlangıç Kılavuzu

Boyut 305 x 101 x 38,5 mm
Ağırlık Yaklaşık 590 g (kablo ile)
Anti-ghosting N-Tuş geçişi