ASUS hakkında

ASUS hakkında

ASUS tarihçesi

1989 yılında kurulmuş Tayvan merkezli bir bilgisayar ve donanım üreticisi. Dizüstü bilgisayar, masaüstü bilgisayar, netbook, kablosuz yönlendirici, projektör, anakart, cep telefonu, LCD Panel, katı hal sürücüsü, optik depolama, ağ donanımı, bilgisayar kasası, elektronik devre elemanları, bilgisayar soğutma sistemleri, sunucu, giyilebilir bilgisayar, ekran kartı gibi geniş bir üretim ağına sahip olan şirket özellikle son dönemde ürettiği dizüstü bilgisayarlarla adından söz ettirir hale gelmiştir.

Art Arda 6 Yıl "En İyi Anakart Markası" Seçilmiştir

ASUS 2005 yılında toplam 50 milyon anakart ihraç etmiştir. Bu 2005 yılında her üç kişisel bilgisayardan birinin ASUS marka anakart kullandığı anlamına gelmektedir. ASUS, geniş kitleler tarafından okunan ve saygı duyulan bir eleştiri sitesi olan Tom's Hardware Guide'ın (THG) okuyucuları tarafından art arda altı yıl boyunca dünyanın "En İyi Anakart Markası" seçilmiştir. ASUS anakart sektöründe pazar payının yaklaşık %40'ına sahip olmayı başarmıştır.

THG Best of Readers' Choice (Okuyucuların En İyi Tercihi) Ödülleri, kullanıcılara en iyi hizmeti sağlamış olan firmaları ve en yüksek kalitede tasarım sergileyen donanım ürünlerini tanımaktadır. Ödüller, iyi ürün tasarımı, performans, kalite ve değerin alâmetifarikası olarak kabul edilmektedirler. 1989 yılından beri 420 milyonun üzerinde anakart satılmıştır.

Kalite & Performans ekran kartları

Uzun yıllar sektördeki tecrübesini üstün mühendis kadrosu ile birleştiren ASUS, NVIDIA ve AMD ile yaptığı anlaşmalar ile son kullanıcıya her zaman üstün performanslı ve kaliteli soğutma çözümlerine sahip ekran kartı modellerini sunmayı başardı.

RTX 20 serisi NVIDIA ekran kartları ile yakaladığı ivmeyi RTX 30 serisi ile devam ettiren ASUS günümüzde ekran kartı pazarının büyük bir bölümünde söz sahibi.

Çevre bileşenleri

Bulunduğumuz tarih itibari ile ASUS taşınabilir M2 SSD kutusundan, klavyeye, monitörden, işlemci soğutucusuna kadar bir çok ürün çeşidinde sektörün en kaliteli ve performanslı ürünlerini üretmeyi başarmıştır. E-SPOR piyasasının her geçen gün hızla büyüdüğünü gören ASUS dünyanın ilk 360Hz monitörü olan ASUS ROG Swift 360Hz modelini piyasaya sürerek bir ilke de imza atmıştır.

Asus ürünlerine göz atmak için tıklayınız!