ASUS GPU Tweak III’ü duyurdu

ASUS GPU Tweak III’ü duyurdu

Yenilenen arayüz

ASUS, GPU Tweak III’ü resmen kullanıma sundu. ASUS Dual, TUF Gaming ve ROG Strix serilerinden AMD ve NVIDIA ekran kartları için sunulan bu yenilenmiş ücretsiz sürüm, kartlarda ince ayar ve oyun içi siste izleme gibi özellikleri kullanmaya imkan veriyor. Yeni arayüzü ile kullanıcı dostu ve kolay bir arayüz sunan GPU TWEAK III gerçekten özgün bir tasarım çizgisine sahip.

Kolay Overclock seçenekleri

Ana ekran üzerinde ekran kartınızın anlık verimlilik, güç tüketimi, ısı değerleri ve fan hızı gibi birçok ayara hızlıca erişebilirsiniz. Özellikle NVIDIA kartlar için geliştirilen otomatik O.C seçeneği ile kullanıcılara zahmetsiz performans artışları vaat ediyor.

Voltaj ve Frekans eğrisi

İnce ayarlar ile uğraşmayı seven kullanıcılar için geliştirilen bu arayüzde kartınızın voltaj ve frekansının anlık olarak nasıl bir eğri üzerinde değişeceğini de ince ayarlar ile belirleyebilirsiniz.

Fan kontrol

Ekran kartının üzerinde fanların RPM değerini dilediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Özellikle ASUS ekran kartlarında bulunan harici sistem fanlarını da bu arayüz üzerinden kontrol etmeniz mümkün. Isı duyarlı PWM ayarı ile kullanıcılara ince ayar yapabilecekleri bir arayüz sunuyor.

Kişileştirilebilir profil seçenekleri

Belirlediğiniz ince ayarları istediğiniz spesifik bir uygulamaya bağlayabilirsiniz. Fan, izleme, güç ve O.C ayarlarınızı belirlediğiniz uygulamaya bağlarak anında aktifleşmesini sağlayabilirsiniz.

Donanım izleme

Donanım monitörü artık ayrılabilir, ölçeklenebilir ve yeniden düzenlenebilir. Fan RPM eğrileri ve sistem gücü ölçümleri artık izlenebilir ve kıyaslama analizi için log dosyaları dışa aktarılabilir.

ON- Screen Display ile anlık izleme

MSI markasının Afterburner programından alıştığımız oyun için sistem izleme özelliğini bünyesine katan GPU Tweak III rakiplerinin aksine yükse doğruluk ve düşük sistem kaynağı ile birlikte geliyor. Görüntelenmek istenen sistem aygınlarının yanı sıra görüntülenen arayüzün; font, renk, boyut gibi bir çok detayı da özelleştirmek mümkün.